Стяжка підлоги в приватному будинку або котеджі: варіанти

Стяжка підлоги в приватному будинку або котеджі: варіанти

Будівельні роботи в житловому приміщенні повинні бути виконані технологічно правильно, тому що від цього залежатиме якість проживання мешканців і, в окремих випадках, навіть їхнє здоров'я.

Підлога - одна з важливих складових облаштування приватного будинку. Матеріали для підлоги можуть бути дуже різні, залежно від стилю та призначення приміщення. Якщо в лазні, наприклад, краще стелити дерев'яні дошки, то в сучасній кухні матиме гарний вигляд підлога з сучасної плитки. Але етап фінішного покриття завжди слідує за виконанням стяжки підлоги.

Для чого в будинку стяжка підлоги?

У наш час котеджі та приватні будинки дуже затребувані, тому ринок внутрішніх будівельних робіт для малоповерхових будинків постійно розширюється.

Стяжку підлоги застосовують для того, щоб вирівняти поверхню підлоги, приховати інженерні комунікації, підготувати основу під кінцеве покриття. Про її якість судять за результатом: якщо поверхня підлоги міцна, гладка, без перепадів, то стяжка проведена правильно. Стяжка, виконана без дотримання технологій і норм, буде нерівною, з часом на ній можуть з'явитися тріщини або навіть усадка, що може призвести не лише до візуальних неприємностей, але й практичних проблем.

Крім того, якісна стяжка сприяє збереженню тепла та помірної вологості. Навіть великі механічні навантаження на міцній стяжці також не створять ніяких пошкоджень.

У приватному будинку стяжка виконується на теплу водяну підлогу, теплоізоляційний шар, а іноді, якщо знизу знаходиться опалюваний підвал - безпосередньо на основу.

Види сучасної стяжки підлоги

У наші дні існує кілька варіантів стяжки підлоги:

 1. Цементна.
 2. Суха.
 3. Напівсуха машинна стяжка.

Технологія цементної стяжки дуже проста. Для людей, які не претендують на сучасні принципи будівництва, вона найдоступніша. Її етапи: встановлення маяків, приготування розчину, заливка. Цю, здавалося б, просту процедуру самотужки провести складно, тому краще звернутися до фахівців.

Для шару сухої стяжки підлоги використовується керамзит дрібної фракції або пористий матеріал, на який зверху вкладається гіпсоволокниста плита. Таку стяжку підлоги виконують спеціально навчені майстри, тому що цей процес досить складний і трудомісткий.

Напівсуха стяжка підлоги в будинку, особливо машинна, лідирує за затребуваністю. Її популярність обумовлена ​бездоганною якістю, економною витратою матеріалів та особливою міцністю. Машинна напівсуха стяжка виконується кваліфікованими майстрами із застосуванням професійного обладнання - пневмонагнітача.

Плюси напівсухої машинної стяжки підлоги

У суміші для проведення напівсухої стяжки витрачається невелика кількість води, унаслідок чого заміс виходить сухіший, ніж у звичайному розчині, і, як результат, час висихання стяжки зменшується. Поверхня підлоги буде рівною та щільною, що виключає протікання. Напівсуха стяжка має також звукоізоляційні та протипожежні властивості. Вона може бути виконана на такі види основ:

 • дерево;
 • бетонну плиту;
 • грунт з піску;
 • гравій;
 • теплу підлогу;
 • гідро- і теплоізоляцію.

Крім того, напівсуха стяжка підлоги подобається більшості замовників за співвідношенням ціна-якість.

З огляду на всі переваги ми настійно рекомендуємо обирати цей вид стяжки при виконанні внутрішніх будівельних робіт в сучасних будинках чи котеджах.

Поділитись в соцмережах

Інші статті

 • 28.08.2020

  Штукатурення цегляної стіни

  Дехто вважає, що штукатурити стіни на яких вже є покриття без видимих дефектів це гарна ідея. Але це - оманливе рішення. За деякий час стара штукатурка почне відшаровуватися та обсипатися, і доведеться все розпочинати заново
  Читати далі
 • 19.08.2020

  Покрокове виконання стяжки підлоги

  Стяжка підлоги в ремонті чи будівництві посідає одне з найголовніших місць. Адже від рівності й міцності підлоги залежить зручність проживання, а також встановлення меблів та електроприладів, укладання килимових покриттів, і навіть тепло в приміщенні.
  Читати далі
 • 10.08.2020

  Особливості машинної штукатурки газобетону

  Щоб поштукатурити будинок, зведений з газобетону, потрібно знати про особливості штукатурки машинним способом з урахуванням специфіки структури блоків. Найкращий спосіб продовжити термін існування обробки фасаду - застосовувати правильну технологію його оштукатурення
  Читати далі
 • 04.08.2020

  Промислові підлоги: види і способи заливки

  Промислові підлоги встановлюються в приміщеннях таких сфер діяльності, де на них передбачається значне навантаження. Залежно від призначення, вони діляться на різновиди
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Напівсуха стяжка підлоги: особливості

  Сучасне будівництво відрізняється тим, що для нього використовуються якісні матеріали та новітні технології. Усі прагнуть вкласти гроші в довгострокові об'єкти, які будуть міцними й надійними. Тому дуже важливо від проектування і початку будівництва приміщення передбачити його комфортність та ефективність. Після зведення стін майстри приступають до внутрішніх будівельних робіт та оздоблення.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Вибираємо: машинна штукатурка чи ручна?

  У наші дні багато людей задаються питанням: який вид штукатурки кращий - машинний чи ручний? Щоб кваліфіковано та зі знанням справи відповісти на нього, давайте дізнаємося про переваги й недоліки першого та другого методів.
  Читати далі