Стяжка підлоги в ремонті чи будівництві посідає одне з найголовніших місць. Адже від рівності й міцності підлоги залежить зручність проживання, а також встановлення меблів та електроприладів, укладання килимових покриттів, і навіть тепло в приміщенні. Сучасна машинна стяжка підлоги означає використання спеціального обладнання та професійних знань. Тому до початку робіт щодо стяжки підлоги слід визначитися з етапами процесу та їхньою послідовністю.
Напівсуха стяжка підлоги - найкращий варіант з усіх можливих
Ще зовсім недавно традиційна мокра цементно-піщана стяжка підлоги була найбільш поширеною та затребуваною. Але в наші дні першість отримала напівсуха стяжка, як сама зносостійка, рівна та міцна. Після неї додаткова обробка підлоги не потрібна. Такий результат досягається завдяки застосуванню металевої армованої сітки або додаванню фіброволокна.
На завершення виходить поверхня, котра не піддається усадці, рівна й міцна. Розглянемо, в якій послідовності проводиться стяжка підлоги машинна.
Як правильно проводити машинну стяжку підлоги
Виконувати стяжку підлоги необхідно до того, коли будуть вставлені двері та вікна, а також до проведення малярних та інших оздоблювальних робіт.
- Підготовка поверхні підлоги для стяжки.
Спочатку підлога очищається, усуваються тріщини, видаляються плями та інші дефекти. Обирається нульовий рівень підлоги, потім на стінах ставляться позначки, щоб бачити висоту майбутньої підлоги на різних етапах роботи.
- Застосування демпферної стрічки.
Ізотон - це демпферна стрічка, якою ізолюють стіни напередодні заливки підлоги. Краї стрічки повинні бути розташовані вище від бетонної підлоги.
- Розстановка маяків.
Маяки, вони ж «острівці» потрібні для точності вирівнювання стяжки. Між собою вони встановлюються паралельно, на відстані, яка менша, ніж рівень. Можна використовувати лазерний нівелір, що дає відмінний результат.
- Підготовка суміші для заливки.
При замішуванні розчину необхідно дотримуватися строгих пропорцій усіх складових: цементу, піску, води, поліпропіленової фібри і, за необхідності, пластифікаторів.
- Подача суміші на місце заливки.
Подача розчину на місце здійснюється спеціальними шлангами. З метою запобігання появі тріщин слід застосувати армуючу сітку з металу, а для зменшення навантаження на стяжку зробити деформаційні шви - на ¾ глибини самої стяжки.
- Вирівнювання та шліфування підлоги.
Після того, як залили розчин та вирівняли його, слід розпочинати етап затирання. Для цього використовується професійна затиральна машина, яка не тільки вирівнює поверхню, але й зміцнює її. У складних для доступу місцях поверхня затирається спеціальною терткою.
Завершальний етап машинної напівсухої стяжки
Поверхня підлоги на завершення виконання стяжки можна покрити поліетиленом - з метою створення необхідного мікроклімату для рівномірного висихання розчину. Через 12 годин напівсуха стяжка вже досить міцна, а через 4-5 днів на неї можна вкладати фінішне покриття.
Поетапне проведення машинної стяжки підлоги дасть в результаті абсолютно рівну та гладку, без тріщин, поверхню. Подібна технологія вже протягом десятиліть використовується в Європі, а останні кілька років - і в Україні.
Замовте стяжку підлоги в компанії БТК СВД, щоб отримати неперевершений результат!