Промислові підлоги: види і способи заливки

Промислові підлоги: види і способи заливки

Промислові підлоги встановлюються в приміщеннях таких сфер діяльності, де на них передбачається значне навантаження. Залежно від призначення, вони діляться на різновиди:

 1. Підлоги для паркінгів, складів, виробничих територій.
 2. Для майданчиків з високим рівнем вологи.
 3. Для приміщень громадського значення.
 4. Для морозильників та холодильників.
 5. Для тротуарів і доріг.
 6. Підлоги для підприємств агропромислового призначення.
 7. Спеціальні підлоги для спортивних комплексів та майданчиків.

Кожен із цих видів підлоги має свої особливості, але при цьому всіх їх об'єднують високі вимоги до матеріалів, надійності й довговічності.

Крім того, усі промислові підлоги за способом виготовлення можна умовно розділити на дві великі групи:

 • бетонні підлоги;
 • наливні підлоги.

Розглянемо їхні характеристики, відмінності та особливості виробництва.

Склад бетонної підлоги

Бетонні підлоги з армуванням найчастіше встановлюють у місцях, де є потреба в підвищеній міцності та надійності. В основі бетонної підлоги лежить цемент.

З метою зміцнення бетонної підлоги до її складу також входять: твердий наповнювач корунд чи кварц, стружка з металу, зміцнююча суміш спеціального складу (топінг), просочення полімерні або силікатні. Унаслідок наявності таких складових бетон виходить дуже в'язким, а підлога - надзвичайно міцною та стійкою як до механічних навантажень, так і до хімічних засобів, вологості, високих температур (до 1200 градусів Цельсія). Додавання в розчин спеціальних барвників дозволяє досягти бажаного відтінку покриття. Бетонні підлоги виготовляються з різними варіантами армування.

Заливка бетонної підлоги

Перш ніж розпочати стяжку промислових бетонних підлог, слід виконати початкове нівелювання - тобто, позначити найвищу точку підлоги та розмітити основу. Потім площа передбачуваної заливки ділиться на своєрідні «стільники», в які і заливається бетон. Головне - стежити, щоб між стільниками в результаті не було швів, і бетон лягав рівно - так вдасться уникнути перекосів.

Другий етап заливки - встановлення маяків. Для цього можна застосовувати:

 • швелер;
 • металевий куточок;
 • форми з металу;
 • вироби з бетону.

Чим краща якість маяків, тим рівнішою буде підлога. За бажання отримати «суперпласку» підлогу найкраще використовувати лазерні нівеліри.

Армування для бетонних промислових підлог слід проводити комплексне: сталеву фібру поєднувати з арматурною сіткою.

Після встановлення арматурної сітки майстри беруться за наклеювання по периметру поліетиленової стрічки. Подібна дія запобігає появі тріщин унаслідок осідання.

Після всіх підготовчих робіт можна заливати бетонну суміш. Якість суміші - однорідність, термін виготовлення та пластичність - має величезне значення для кінцевого результату.

Утрамбування бетонної підлоги після заливки надасть їй додаткової міцності та надійності.

Наливні підлоги (безшовні полімерні)

Другий популярний вид сучасної промислової підлоги - полімерна безшовна або наливна. До її складу входять: різні види смол (поліуретанові, епоксидні, метилметакрилові), кварцовий пісок, керамічні наповнювачі.

Полімерні наливні підлоги ідеальні для приміщень з високим рівнем вологості та при підвищених хімічних і санітарно-гігієнічних вимогах: складів, виробничих цехів з медичними чи хімічними препаратами.

Характеристики наливної полімерної підлоги:

 1. Високий рівень вологостійкості.
 2. Антиковзаючі властивості.
 3. Гігієнічність.
 4. Гідроізоляція.
 5. Гладенька поверхня.
 6. Стійкість до впливу хімпрепаратів.
 7. Естетичність.
 8. Можливість колірних рішень.

Тонкі шари полімерних покриттів можна успішно застосовувати для традиційних бетонних підлог з метою їхнього зміцнення та захисту від різноманітних впливів.

Поділитись в соцмережах

Інші статті

 • 28.08.2020

  Штукатурення цегляної стіни

  Дехто вважає, що штукатурити стіни на яких вже є покриття без видимих дефектів це гарна ідея. Але це - оманливе рішення. За деякий час стара штукатурка почне відшаровуватися та обсипатися, і доведеться все розпочинати заново
  Читати далі
 • 19.08.2020

  Покрокове виконання стяжки підлоги

  Стяжка підлоги в ремонті чи будівництві посідає одне з найголовніших місць. Адже від рівності й міцності підлоги залежить зручність проживання, а також встановлення меблів та електроприладів, укладання килимових покриттів, і навіть тепло в приміщенні.
  Читати далі
 • 10.08.2020

  Особливості машинної штукатурки газобетону

  Щоб поштукатурити будинок, зведений з газобетону, потрібно знати про особливості штукатурки машинним способом з урахуванням специфіки структури блоків. Найкращий спосіб продовжити термін існування обробки фасаду - застосовувати правильну технологію його оштукатурення
  Читати далі
 • 23.07.2020

  Стяжка підлоги в приватному будинку або котеджі: варіанти

  Будівельні роботи в житловому приміщенні повинні бути виконані технологічно правильно, тому що від цього залежатиме якість проживання мешканців і, в окремих випадках, навіть їхнє здоров'я.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Напівсуха стяжка підлоги: особливості

  Сучасне будівництво відрізняється тим, що для нього використовуються якісні матеріали та новітні технології. Усі прагнуть вкласти гроші в довгострокові об'єкти, які будуть міцними й надійними. Тому дуже важливо від проектування і початку будівництва приміщення передбачити його комфортність та ефективність. Після зведення стін майстри приступають до внутрішніх будівельних робіт та оздоблення.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Вибираємо: машинна штукатурка чи ручна?

  У наші дні багато людей задаються питанням: який вид штукатурки кращий - машинний чи ручний? Щоб кваліфіковано та зі знанням справи відповісти на нього, давайте дізнаємося про переваги й недоліки першого та другого методів.
  Читати далі