Штукатурення цегляної стіни

Штукатурення цегляної стіни

Дехто вважає, що штукатурити стіни на яких вже є покриття без видимих дефектів це гарна ідея. Але це - оманливе рішення. За деякий час стара штукатурка почне відшаровуватися та обсипатися, і доведеться все розпочинати заново Отож під час ремонту варто скористатися нагодою та покрити цегляну стіну новою, якісною штукатуркою.

Видаляємо старий штукатурний шар

Для видалення старого штукатурного шару потрібно нагріти воду до гарячого стану та рівномірно розподілити її по стіні щіткою або розприскувачем. Це зменшить кількість пилу та пом’якшить шар покриття. Згодом потрібно буде постійно зволожувати поверхню.

За допомогою постукування молотком визначити міцність старих шарів, потім, застосовуючи зубило, обережно їх зняти. Можна використовувати шпатель, болгарку або перфоратор. Чудове рішення - шліфувальна машина з абразивним диском, за допомогою якої обробка знімається до цегли. Стіну слід змочувати водою, а по завершенні роботи - за допомогою металевої щітки очистити шви між цеглинами.

Під штукатурним шаром можуть бути дроти, тому необхідно дотримуватися обережності. Наостанок - промити стіну від залишків пилу - і ось цегляна стіна позбавлена попереднього шару штукатурки.

Від правильно обраної суміші залежить якість результату

Якщо стіну з цегли покрити відповідним розчином, то й фінішний шар виглядатиме чудово. Розглянемо складові штукатурних сумішей.

 • Вапняна суміш - для кімнат з високим рівнем вологості. У її складі - пісок і вапно гашене в пропорціях 5:1. Вода додається до отримання необхідної консистенції.
 • Гіпсова суміш - не використовується для вологих приміщень, а також схильних до вібрацій. Її плюс - швидке застигання.
 • Цементно-піщана суміш - це пісок та цемент у співвідношенні 3:1, із додаванням води. Її можна купити в готовому вигляді. Для ЦПС характерні тривалість та міцність застигання.

Наносимо нову штукатурку поетапно

Щоб на стіну з цегли нанести нову штукатурну суміш, спочатку її необхідно просочити антисептичним засобом, щоб виключити появу мікробів. Потім нанести два шари покриття грунтовки. Для нерівної поверхні використовувати армовану сітку з металу чи пластику. Після цього приготувати розчин, густіший від основного.

Услід за цим встановити маячки на відстані не більше 1,5 м, вибираючи їх товщиною від 5 до 10 мм. З густого розчину зліпити кругляки та втиснути в них профіль.

Далі замісити основний розчин, який нанести шпателем або машинним способом штукатурки на цегляну стіну. Якщо цегла не пориста, штукатурка 1 мм буде достатньою, для пористої краще зробити товщий шар. Цементно-піщана суміш наноситься від низу до верху, а гіпсова - навпаки.

Після цього дати розчинові висохнути, зволожити та нанести наступний шар. І так - кілька разів до того, як суміш почне виступати за маяки. Потім зняти надлишки правилом, а поверхню вирівняти шпателем. Якщо профілі - на 10 мм, то витягти їх та вирівняти шар ще раз.

Фінальне затирання не застиглого розчину виконується пластиковою або дерев'яною гладилкою. При подальшому облицюванню плиткою у затиранні немає необхідності.

Додаткові рекомендації

 1. Сушити штукатурний шар найкраще за допомогою свіжого повітря. Застосування обігрівача чи будівельного фена може призвести до утворення тріщин.
 2. Використовуючи цементно-піщану основу, краще застосовувати маячки товщиною 10 мм. Виходячи з цього, розраховуються складові суміші.
 3. Гіпсові розчини швидко тверднуть, тому їх слід готувати у невеликій кількості та швидко наносити. Спосіб розбризкування та вирівнювання підійде для такої суміші краще від інших.
 4. Якщо основа з гіпсу товща 2-х см, вона тріскатиметься та обсипатиметься.
 5. Декоративна штукатурка - чудовий варіант обробки цегляної стіни. Її потрібно наносити на армуючу сітку в довільному малюнку або скориставшись штампом для візерунків. Декоративна штукатурка може служити готовим оздобленням або покриватися фарбою - за бажанням власника.

Сподіваємося, що наші поради будуть чудовою підказкою для проведення штукатурення цегляної стіни. Якщо ж ця робота здасться надто клопіткою - звертайтеся в компанію БТК СВД, і команда професіоналів виконає її швидко та якісно!

Поділитись в соцмережах

Інші статті

 • 19.08.2020

  Покрокове виконання стяжки підлоги

  Стяжка підлоги в ремонті чи будівництві посідає одне з найголовніших місць. Адже від рівності й міцності підлоги залежить зручність проживання, а також встановлення меблів та електроприладів, укладання килимових покриттів, і навіть тепло в приміщенні.
  Читати далі
 • 10.08.2020

  Особливості машинної штукатурки газобетону

  Щоб поштукатурити будинок, зведений з газобетону, потрібно знати про особливості штукатурки машинним способом з урахуванням специфіки структури блоків. Найкращий спосіб продовжити термін існування обробки фасаду - застосовувати правильну технологію його оштукатурення
  Читати далі
 • 04.08.2020

  Промислові підлоги: види і способи заливки

  Промислові підлоги встановлюються в приміщеннях таких сфер діяльності, де на них передбачається значне навантаження. Залежно від призначення, вони діляться на різновиди
  Читати далі
 • 23.07.2020

  Стяжка підлоги в приватному будинку або котеджі: варіанти

  Будівельні роботи в житловому приміщенні повинні бути виконані технологічно правильно, тому що від цього залежатиме якість проживання мешканців і, в окремих випадках, навіть їхнє здоров'я.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Напівсуха стяжка підлоги: особливості

  Сучасне будівництво відрізняється тим, що для нього використовуються якісні матеріали та новітні технології. Усі прагнуть вкласти гроші в довгострокові об'єкти, які будуть міцними й надійними. Тому дуже важливо від проектування і початку будівництва приміщення передбачити його комфортність та ефективність. Після зведення стін майстри приступають до внутрішніх будівельних робіт та оздоблення.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Вибираємо: машинна штукатурка чи ручна?

  У наші дні багато людей задаються питанням: який вид штукатурки кращий - машинний чи ручний? Щоб кваліфіковано та зі знанням справи відповісти на нього, давайте дізнаємося про переваги й недоліки першого та другого методів.
  Читати далі