Напівсуха стяжка підлоги: особливості

Напівсуха стяжка підлоги: особливості

Основу кожного приміщення складають підлога, стіни й стеля, тому всі вони мають бути виконані відповідно до норм будівельної документації.

Перш ніж встановити покриття підлоги, слід виконати стяжку. Вона вирівняє поверхню та буде основою для фінішних робіт. Існує кілька видів стяжок, серед яких напівсуха стяжка підлоги посідає перше місце. І це недарма - адже за якістю вона відповідає європейським стандартам.

Напівсуха стяжка підлоги застосовується у випадках:

 • слабких перекриттів;
 • монтування під покриттям системи «тепла підлога» та інших комунікацій;
 • підготовки підлоги під значні навантаження;
 • необхідності створення максимально рівної підлоги.

Від чого залежить якість напівсухої стяжки?

Для напівсухої стяжки підлоги використовується піщано-цементна суміш особливого складу. У ній менше води, ніж в традиційному розчині, а також є в наявності фіброволокно поліпропіленове - спеціальний композитний матеріал. Завдяки цій модернізованій методиці покриття підлоги набуває низку позитивних властивостей. Переваги фіброволокна:

 1. Зміцнює підлогу.
 2. Суміш стає еластичнішою та міцнішою.
 3. Підсилює морозостійкість та водонепроникність підлоги.
 4. При висиханні не з’являються тріщини.
 5. Сприяє кращому вирівнюванню бетонної маси.
 6. Завдяки невеликій вазі чудово поєднується з розчином.
 7. Захищає від корозії.
 8. Чудово замінює армуючу сітку.

Використання напівсухої стяжки підлоги

Цементно-піщана напівсуха стяжка підлоги застосовується не лише при будівництві квартир, будинків, офісів, але й для промислових підприємств, де передбачаються великі механічні навантаження. Технології такої стяжки дають в результаті ідеально рівну, дуже міцну поверхню.

Плюси напівсухої стяжки підлоги

Назва «напівсуха стяжка» свідчить про те, що води в розчині саме така кількість, яка потрібна для гідратації цементу. Після застигання такий розчин стає дуже твердим, тоді як під час роботи суміш легка й зручна в застосуванні.

Крім того, напівсуха стяжка має такі переваги:

 1. Відсутність пір підсилює міцність стяжки, виключає випаровування та усадку, прискорює затвердіння.
 2. Процес виконання напівсухої стяжки чистіший, ніж звичайної - менше вогкості й забруднень.
 3. При виконанні напівсухої стяжки не підвищується вологість у приміщенні.
 4. Ходити по напівсухій стяжці можна через 12 годин.

Недоліки напівсухої стяжки

Крім переваг, напівсуха стяжка має також деякі особливості, про які краще знати до початку робіт.

 1. Напівсуха стяжка щільна, вона гірше розтікається, ніж традиційна, тому важливо в місцях стиків вчасно сформувати гострі кути.
 2. Виконувати її вручну на великих площах дуже складно, тому краще застосовувати машинну напівсуху стяжку.
 3. Шар напівсухої стяжки не може бути тонший ніж 3 см, оптимальний варіант - 4-5 см.

Ці так звані «недоліки» можна легко виправити: зайву густоту прибрати, додавши пластифікатори, а гострі кути сформувати утрамбовуванням.

Ми розповіли про переваги та недоліки напівсухої стяжки підлоги і сподіваємося, що розвіяли сумніви щодо того, чому напівсуха стяжка підлоги - номер один в Україні.

Поділитись в соцмережах

Інші статті

 • 28.08.2020

  Штукатурення цегляної стіни

  Дехто вважає, що штукатурити стіни на яких вже є покриття без видимих дефектів це гарна ідея. Але це - оманливе рішення. За деякий час стара штукатурка почне відшаровуватися та обсипатися, і доведеться все розпочинати заново
  Читати далі
 • 19.08.2020

  Покрокове виконання стяжки підлоги

  Стяжка підлоги в ремонті чи будівництві посідає одне з найголовніших місць. Адже від рівності й міцності підлоги залежить зручність проживання, а також встановлення меблів та електроприладів, укладання килимових покриттів, і навіть тепло в приміщенні.
  Читати далі
 • 10.08.2020

  Особливості машинної штукатурки газобетону

  Щоб поштукатурити будинок, зведений з газобетону, потрібно знати про особливості штукатурки машинним способом з урахуванням специфіки структури блоків. Найкращий спосіб продовжити термін існування обробки фасаду - застосовувати правильну технологію його оштукатурення
  Читати далі
 • 04.08.2020

  Промислові підлоги: види і способи заливки

  Промислові підлоги встановлюються в приміщеннях таких сфер діяльності, де на них передбачається значне навантаження. Залежно від призначення, вони діляться на різновиди
  Читати далі
 • 23.07.2020

  Стяжка підлоги в приватному будинку або котеджі: варіанти

  Будівельні роботи в житловому приміщенні повинні бути виконані технологічно правильно, тому що від цього залежатиме якість проживання мешканців і, в окремих випадках, навіть їхнє здоров'я.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Вибираємо: машинна штукатурка чи ручна?

  У наші дні багато людей задаються питанням: який вид штукатурки кращий - машинний чи ручний? Щоб кваліфіковано та зі знанням справи відповісти на нього, давайте дізнаємося про переваги й недоліки першого та другого методів.
  Читати далі