Особливості машинної штукатурки газобетону

Особливості машинної штукатурки газобетону

Щоб поштукатурити будинок, зведений з газобетону, потрібно знати про особливості штукатурки машинним способом з урахуванням специфіки структури блоків. Найкращий спосіб продовжити термін існування обробки фасаду - застосовувати правильну технологію його оштукатурення.

При виробництві газобетону до складу додають алюмінієву пудру, яка служить газоутворювачем. Тому проникність таких блоків набагато вища, ніж у цегли, що дозволяє стінам «дихати». Товщина газобетонних блоків достатня для збереження тепла, і це дає можливість обмежитися оштукатурюванням приміщення з обох сторін без додаткового утеплення стін.

Машинна штукатурка фасаду проводиться виключно після виконання внутрішніх робіт та цілковитого висихання штукатурного шару. Суміші необхідно обирати правильно, в іншому разі можливі такі небажані наслідки:

 • плями на фасаді;
 • виникнення тріщин;
 • роздутість покриття;
 • відшарування фінішного штукатурного шару.

Властивості газобетону

Пористість газобетону впливає на його характеристики:

 1. Чудова теплоізоляція.
 2. Невелика механічна стійкість, що з часом може призвести до відколів або тріщин.
 3. Продування повітряними потоками, що потребує якісної двосторонньої штукатурки.
 4. Низький рівень естетичної привабливості.
 5. Висока вбираність без якісної обробки може призвести до появи корозії в холодну пору року.

Структура газобетонних блоків має такий вигляд, за якого машинна штукатурка поверхонь необхідна - не лише для естетичної привабливості, але й для поліпшення властивостей матеріалу. Зовнішнє та внутрішнє оштукатурення газобетонних стін слід проводити спеціальними розчинами, які підбираються під відповідні умови навколишнього середовища. Чим ретельніше обрана суміш, тим довговічнішим буде покриття.

Щоб не звинувачувати згодом майстрів, не потрібно економити на оздоблювальних штукатурних матеріалах. Розглянемо, якими властивостями повинна володіти суміш для якісної штукатурки.

Види штукатурки для газобетону

Декоративна штукатурка. Містить колірні пігменти, завдяки чому немає необхідності в подальшому фарбуванні. Гарантія естетичної привабливості фасадів.

Акрилова штукатурна суміш. Приховує невеликі дефекти, стійка до перепадів температури та впливу вологи. Прийнятна за ціною, пластична. При цьому вбирає пил, від якого забарвлення тьмяніє.

Фасадна обробка. Функціональна, оскільки вирівнює та захищає поверхню від пошкоджень. Порівняно недорога.

Мінеральна штукатурка. Наноситься тільки машинним способом. Міцне та щільне покриття, відмінно захищає поверхню стін.

Штукатурка силіконова. Дуже стійка до всіх впливів, дорога та довговічна.

Цементно-піщана штукатурка. Популярна суміш, не придатна для покриття газобетонних поверхонь.

Яка штукатурка найкраща для стін з газобетону?

Сьогодні на ринку будівельно-ремонтної продукції представлений великий асортимент штукатурних сумішей для машинної штукатурки. Високоякісна суміш повинна володіти такими якостями:

 • морозостійкістю;
 • стійкістю до розтріскування;
 • паропроникністю;
 • тривалістю життєздатного стану;
 • гранично допустимою товщиною нанесення;
 • високою адгезією з основою поверхонь.

Керуватися ціною можна тільки під час вибору між двома рівнозначними за характеристиками сумішами. Більшість сухих штукатурок з пластифікаторами лідирують за співвідношенням ціна-якість.

Поділитись в соцмережах

Інші статті

 • 28.08.2020

  Штукатурення цегляної стіни

  Дехто вважає, що штукатурити стіни на яких вже є покриття без видимих дефектів це гарна ідея. Але це - оманливе рішення. За деякий час стара штукатурка почне відшаровуватися та обсипатися, і доведеться все розпочинати заново
  Читати далі
 • 19.08.2020

  Покрокове виконання стяжки підлоги

  Стяжка підлоги в ремонті чи будівництві посідає одне з найголовніших місць. Адже від рівності й міцності підлоги залежить зручність проживання, а також встановлення меблів та електроприладів, укладання килимових покриттів, і навіть тепло в приміщенні.
  Читати далі
 • 04.08.2020

  Промислові підлоги: види і способи заливки

  Промислові підлоги встановлюються в приміщеннях таких сфер діяльності, де на них передбачається значне навантаження. Залежно від призначення, вони діляться на різновиди
  Читати далі
 • 23.07.2020

  Стяжка підлоги в приватному будинку або котеджі: варіанти

  Будівельні роботи в житловому приміщенні повинні бути виконані технологічно правильно, тому що від цього залежатиме якість проживання мешканців і, в окремих випадках, навіть їхнє здоров'я.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Напівсуха стяжка підлоги: особливості

  Сучасне будівництво відрізняється тим, що для нього використовуються якісні матеріали та новітні технології. Усі прагнуть вкласти гроші в довгострокові об'єкти, які будуть міцними й надійними. Тому дуже важливо від проектування і початку будівництва приміщення передбачити його комфортність та ефективність. Після зведення стін майстри приступають до внутрішніх будівельних робіт та оздоблення.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Вибираємо: машинна штукатурка чи ручна?

  У наші дні багато людей задаються питанням: який вид штукатурки кращий - машинний чи ручний? Щоб кваліфіковано та зі знанням справи відповісти на нього, давайте дізнаємося про переваги й недоліки першого та другого методів.
  Читати далі