Вибираємо: машинна штукатурка чи ручна?

Вибираємо: машинна штукатурка чи ручна?

У наші дні багато людей задаються питанням: який вид штукатурки кращий - машинний чи ручний? Щоб кваліфіковано та зі знанням справи відповісти на нього, давайте дізнаємося про переваги й недоліки першого та другого методів.

Ручний спосіб штукатурення стін

Ручне штукатурення стін вважається традиційним і дуже часто застосовується на практиці. Так відбувається, тому що майстри використовують стандартні інструменти та звичні навички. При невеликій практиці та мінімумі інструментів з цим завданням може впоратися навіть маляр-початківець. І для обробки невеликої поверхні ручне оштукатурювання цілком підійде. Чому ж тоді з’явився машинний спосіб штукатурки? Розглянемо докладніше.

Відмінності сучасної машинної штукатурки

Машинна штукатурка стін передбачає нанесення розчину на поверхні автоматичною станцією. Цей метод скорочує витрати часу на оздоблювальні роботи, полегшує цей процес щодо фізичних зусиль. При цьому остаточне вирівнювання при машинній штукатурці все ж виконується людиною вручну. Сама робота станції для штукатурки означає змішування води з сухою сумішшю та подальшу її подачу на поверхню за допомогою пістолета.

Плюси штукатурної станції:

 1. Простота подачі суміші на поверхню.
 2. Невелика кількість часу, потрібного для нанесення розчину.
 3. Економія матеріальних ресурсів.
 4. Точний розрахунок витрати матеріалів.
 5. Відмінна якість розчину: зчеплення з поверхнею, однорідність складу.

Недоліки застосування штукатурної станції:

 1. Шум при виконанні штукатурки.
 2. Необхідність у 3-фазовій електромережі.
 3. Додаткове обслуговування машини до робіт і після їхнього завершення.

Правила виконання машинної штукатурки

 1. Після розмішування розчину час його використання складає не більше 3-х годин.
 2. Якщо перерва триває більше 15-и хвилин, необхідно очистити шланг, бункер для змішування розчину, шнекову пару.
 3. Після закінчення робіт станцію потрібно відразу ж ретельно промити водою, щоб уникнути засихання залишків розчину.
 4. Хороша вентиляція будівлі - найкраща гарантія висихання свіжої штукатурки.

Визначаємося з методом проведення штукатурних робіт

Остаточне рішення вибору способу штукатурення поверхонь слід приймати з урахуванням умов. Наприклад, для великих площ краща машинна штукатурка, оскільки це буде вигідніше за коштами і часом. При обробці квартири необхідний індивідуальний підхід. Щодо ціни матеріалу, то гіпсові суміші для штукатурки машинним способом дешевші, ніж такі самі для ручних робіт. Для ручної штукатурки можна застосовувати навіть недорогу цементно-піщану суміш, особливо для обробки таких вологих приміщень, як ванна й туалет, де поверх штукатурки викладається плитка. Гіпсові суміші для таких цілей непридатні.

Машинна штукатурка обійдеться дешевше, ніж ручна на такій самій площі, однак відкоси також доробляються вручну.

Якщо самостійно виконувати штукатурку вручну, то це набагато дешевше, ніж купувати для цього машинне обладнання. Для виконання разових робіт таке придбання недоцільне.

Машинна штукатурка вигідніша й результативніша щодо вирівнювання поверхонь та швидкості виконання робіт на великих площах, за необхідності обробки кількох приміщень. Невелика кількість майстрів зможе швидко та дуже якісно оштукатурити величезні площі поверхонь. Після машинної штукатурки поверхні настільки рівні й гладкі, що немає потреби в нанесенні шпаклівки.

Поділитись в соцмережах

Інші статті

 • 28.08.2020

  Штукатурення цегляної стіни

  Дехто вважає, що штукатурити стіни на яких вже є покриття без видимих дефектів це гарна ідея. Але це - оманливе рішення. За деякий час стара штукатурка почне відшаровуватися та обсипатися, і доведеться все розпочинати заново
  Читати далі
 • 19.08.2020

  Покрокове виконання стяжки підлоги

  Стяжка підлоги в ремонті чи будівництві посідає одне з найголовніших місць. Адже від рівності й міцності підлоги залежить зручність проживання, а також встановлення меблів та електроприладів, укладання килимових покриттів, і навіть тепло в приміщенні.
  Читати далі
 • 10.08.2020

  Особливості машинної штукатурки газобетону

  Щоб поштукатурити будинок, зведений з газобетону, потрібно знати про особливості штукатурки машинним способом з урахуванням специфіки структури блоків. Найкращий спосіб продовжити термін існування обробки фасаду - застосовувати правильну технологію його оштукатурення
  Читати далі
 • 04.08.2020

  Промислові підлоги: види і способи заливки

  Промислові підлоги встановлюються в приміщеннях таких сфер діяльності, де на них передбачається значне навантаження. Залежно від призначення, вони діляться на різновиди
  Читати далі
 • 23.07.2020

  Стяжка підлоги в приватному будинку або котеджі: варіанти

  Будівельні роботи в житловому приміщенні повинні бути виконані технологічно правильно, тому що від цього залежатиме якість проживання мешканців і, в окремих випадках, навіть їхнє здоров'я.
  Читати далі
 • 21.07.2020

  Напівсуха стяжка підлоги: особливості

  Сучасне будівництво відрізняється тим, що для нього використовуються якісні матеріали та новітні технології. Усі прагнуть вкласти гроші в довгострокові об'єкти, які будуть міцними й надійними. Тому дуже важливо від проектування і початку будівництва приміщення передбачити його комфортність та ефективність. Після зведення стін майстри приступають до внутрішніх будівельних робіт та оздоблення.
  Читати далі